SAMOCHÓD

Przywoławcza akcja serwisowa BMW

Niemiecki koncern samochodowy BMW to jedna z najbardziej znanych i cenionych marek motoryzacyjnych. Pojazdy przez niego produkowane od lat są doceniane przez klientów przede wszystkim za niezawodność, innowacyjne, nowoczesne rozwiązania zapewniające najwyższy komfort i bezpieczeństwo podróżowania, a co najważniejsze, za niepowtarzalny, charakterystyczny design. Niestety ostatnie doniesienia o wadliwych modułach EGR montowanych w samochodach tej marki, zasilanych silnikami wysokoprężnymi, zaburzyły nieco nienaganny wizerunek firmy. Na szczęście niemiecki koncern błyskawicznie zareagował i na całym świecie ruszyła szeroko zakrojona akcja serwisowa bmw.

Samochód stający w płomieniach – realne czy też wyolbrzymione zagrożenie

Właściciele samochodów BMW wyposażonych w silniki wysokoprężne po pierwszych doniesieniach płynących z Korei Południowej, o pojazdach tej marki stających w płomieniach, mogli rzeczywiście zacząć się niepokoić o posiadane auta, a przede wszystkim o swoje bezpieczeństwo. Niemiecki koncern nie pozostał jednak obojętny na te informacje i w trosce o klientów szybko podjął odpowiednie kroki, aby wyjaśnić, co było przyczyną zapalenia się pojazdów. Okazało się, że to wadliwie działający zawór EGR stanowi problem, który trzeba jak najszybciej rozwiązać. Została ogłoszona akcja serwisowa bmw, mająca tylko w samej Europie objąć swoim zasięgiem aż ponad 300 tysięcy aut zasilanych silnikiem diesla. Jej celem jest naprawa lub wymiana wadliwie działającego elementu i tym samym całkowite wyeliminowanie potencjalnego zagrożenia samozapłonem. I choć w Europie nie było doniesień o płonących autach tej marki, niemiecki koncern prewencyjnie wzywa użytkowników pojazdów, w których montowany jest nieprawidłowo działający zawór EGR, do rutynowej kontroli.

Jesteś właścicielem BMW z silnikiem diesla, nie zwlekaj, zgłoś się na serwis

Akcja serwisowa bmw dotyczy samochodów zasilanych silnikiem wysokoprężnym o pojemności 2,0 lub 3,0 litra, wyprodukowanych pomiędzy 2010 a 2017 rokiem. Osoby będące w posiadaniu wymienionych modeli mogą po numerze VIN zweryfikować, czy akcja techniczna dotyczy także ich auta. Jeśli okaże się że tak, autoryzowany serwis bmw dokona naprawy lub wymiany wadliwie działającego elementu systemu recyrkulacji spalin, a co najważniejsze, zrobi to za darmo. Co więcej, jeśli okaże się, że naprawa będzie wymagała pozostawienia pojazdu w serwisie, właściciel serwisowanego auta może liczyć na samochód zastępczy. Jeszcze raz okazało się, że niemiecki koncern BMW to firma, która nawet w najtrudniejszych sytuacjach nie pozostawia swoich klientów bez fachowego wsparcia. Wszelkie informacje znajdą Państwo na: https://www.press.bmwgroup.com/poland