SAMOCHÓD

Parowanie szyb w aucie – jak sobie z tym poradzić?

Parowanie szyb w samochodzie to uporczywy problem, z którym mierzy się wielu kierowców. Najczęściej dotyczy on okresu jesienno-zimowego, jednak pojawia się także wczesną wiosną, gdy różnice temperatur wciąż są zauważalne. Jak sobie z tym radzić?

Parowanie szyb w aucie – przyczyny

Źródeł tego problemu może być kilka. Dlatego w przypadku jego wystąpienia warto przeprowadzić dokładną diagnozę. Pamiętajmy, że jazda z nieodparowanymi szybami jest bardzo niebezpieczna.  Poszukiwania przyczyny tego stanu rzeczy powinniśmy rozpocząć od sprawdzenia wilgoci w naszym samochodzie. Może bowiem się okazać, że w dywanikach gromadzi się zbyt wiele wody. Aby tego uniknąć, najlepiej zakupić gumowe dywaniki, które nie wchłaniają wody i bardzo łatwo usunąć z nich wszelkie zanieczyszczenia. Kolejnym punktem diagnozy są szyby. Na zabrudzonej powierzchni wilgoć osadza się znacznie łatwiej, co tylko pogłębia nasz problem.

Auto detailing sklep – skuteczniejsza ochrona samochodu

Jeśli więc chcemy zadbać o nasz samochód i wyeliminować wszelkie problemy, powinniśmy skorzystać z oferty profesjonalnych kosmetyków. Ich stosowanie nie tylko poprawi komfort użytkowania, ale również poprawi wygląd, czy zwiększy ochronę poszczególnych elementów. Auto detailing sklep jest więc doskonałym miejscem do zaopatrzenia się w tego typu produkty. Wiele tego typu firm posiada sklepy internetowe, dzięki czemu możemy złożyć zamówienie bez wychodzenia z domu. Sprawdź tutaj ofertę jednego z nich https://autochemia.pl/pol_m_Detailing-2543.html. Znajdziesz tu nie tylko szampony samochodowe, ale również płyny do czyszczenia felg, środki do usuwania rys z lakieru, czy pasty polerskie. Bez problemu porównamy ze sobą wiele produktów i nie odczujemy w żaden sposób presji oczekujących za nami klientów.

Parowanie szyb w aucie – jakie środki rozwiążą nasz problem?

W tego rodzaju sklepach internetowych znajdziemy także środki pomagające nam uporać z problemem parowania szyb. Zanim jednak zaczniemy je stosować, pamiętajmy o regularnym myciu szyb i luster wewnątrz auta. W usunięciu brudu i tłustych plam pomogą nam specjalne preparaty. Dzięki nim pozbędziemy się smug i zanieczyszczeń. Aplikacja tego typu środków zazwyczaj polega na rozpyleniu ich na szybie i rozprowadzeniu za pomocą ściereczki z mikrofibry. W ten sposób wykonaliśmy pierwszy krok do wyeliminowania parowania szyb w aucie. Kolejnym jest zastosowanie środka, który chroni powierzchnię szyb przed wilgocią. Są one dostępne pod różnymi postaciami. Preparat antyroszeniowy np. wytwarza cienką warstwę, na której nie osiada para wodna. Jego stosowanie jest bardzo proste. Wystarczy nanieść go na szybę i pozostawić do wyschnięcia. Tego typu produktu znajdziesz chociażby w tym miejscu https://autochemia.pl/pol_m_Detailing_Wnetrze-samochodu_Przeciwko-parowaniu-szyb-442.html. Kolejnym ciekawym preparatem jest antypara, która dodatkowo zwiększa widoczność podczas jazdy w deszczu, szczególnie w nocy. Stosowanie antypary wymaga jednak polerowania szyb. Parowanie szyb w aucie można także zredukować za pomocą pochłaniaczy wilgoci. Ich obecność w naszym aucie może okazać się kluczem do komfortowej jazdy, pozbawionej zaparowanych szyb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fifteen − nine =