PORADY

Hamowanie korozji – jak to zrobić?

Korozja, jest procesem, który spowodowany jest zazwyczaj działaniem czynników zewnętrznych. Korozja może powstawać na elementach metalowych na przykład przez działanie wilgoci lub deszcz. Powstawać może ona na konstrukcjach metalowych, która zaczyna wchodzić w reakcję utleniania. Warto wiedzieć, że jeżeli dojdzie do tej reakcji, to metal stanie się materiałem kruchym, który zaczyna się rozpadać. Na jego powierzchni w takim przypadku pojawia się rdza, a to sprawia, że użyteczność, a przede wszystkim wytrzymałość metalu znacząco się zmniejsza. Warto więc dowiedzieć się, w jaki sposób zadbać o to, by zapobiec korozji (hamowanie korozji), by nie doszło do zniszczenia elementu metalowego.

Zabezpiecz przed czynnikami zewnętrznymi

Jak już wspomnieliśmy jedną z przyczyn, która może prowadzić do rozwoju korozji, jest działanie czynników zewnętrznych. To jest między innymi wilgoć, czy deszcz. To właśnie przed nimi należy chronić elementy metalowe. Jeżeli będą one osłonięte przed deszczem, to zmniejszy się ryzyko pojawienia się korozji. Należy więc zadbać o to, by metal nie był na deszczu, a co więcej nie przebywał w pomieszczeniach, w których obecna jest wilgoć. Jest to bardzo ważne, by procesy utleniania nie rozwijały się i nie prowadziły do zniszczenia metalu.

Inhibitory korozji

Ochrona przed czynnikami zewnętrznymi nie zawsze jest wystarczająca. Czasem konieczne jest również zabezpieczenie powierzchni elementu metalowego dodatkową warstwą ochronną, która będzie odporna na działanie wilgoci, a także na gazy, które obecne są w powietrzu i doprowadzają do powstawania korozji. Idealnym rozwiązaniem jest sięgnięcie po inhibitory korozji, które stworzone są ze specjalistycznych związków chemicznych.

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
hamowanie korozji

Dojazd:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three × 2 =