PORADY

Wynajem samochodu za granicą

Malownicze widoki i wiatr we włosach to idealny scenariusz na udane wakacje za granicą. Niestety często bywa tak, że nasz nocleg jest oddalony o kilkadziesiąt kilometrów od najciekawszych miejsc, które warto zwiedzić, a komunikacji brak. Warto wtedy zastanowić się nad wynajmem samochodu, który zabierze nas w niezapomniane punkty na mapie. 

Wyznacz trasę i konkretne cele

Zastanów się, które miejsca chcesz zwiedzić i ile potrzebujesz na nie czasu. Ważnymi kryteriami podczas planowania tej części podróży będą drogi, którymi będziesz się poruszać oraz zasady ruchu drogowego. Wiele krajów oferuje świetne warunki wynajmu samochodów. Przed podróżą sprawdź najlepszą ofertę.

Wynajem auta

Zanim zdecydujesz się na wynajem auta, dowiedz się, które z państw akceptuje polskie prawo jazdy. Egipt lub Grecja wymagają od podróżnych posiadania międzynarodowego dokumentu. Spokojnie, nie oznacza to zdawania egzaminu, jedynie przetłumaczenie na dziesięć języków zgodnie z międzynarodowym ujednoliconym wzorem prawa jazdy.

Zwróć uwagę na:

  1. Ceny benzyny:

Przed wyjazdem sprawdź ceny benzyny i dostosuj swoją trasę tak, by spalić jak najmniej paliwa. Pamiętaj, że przed zwrotem auta musisz napełnić bak do pełna, jeśli tego nie zrobisz – zostaniesz obciążony kwotą wyrównującą.

  1. Koszt wynajmu:

Uzależniony jest od ilości dni, na które chcemy wynająć auto i jakiego modelu samochodu dotyczy.

 

Wycieczki po krajach Europy lub na innych kontynentach z pewnością przyniosą wiele cudownych wspomnień, ale nie zapominajmy o pięknych krajobrazach naszego rodzimego kraju. Wypożyczalnia aut Opole pozwoli Ci zwiedzić urokliwe miejsca na opolszczyźnie.