PORADY

Wymiana opon – gdzie najlepiej to zrobić

Kiedy przyjdzie pora i czas na wymianę opon, warto znaleźć odpowiedni punkt, w którym zrobią to za nas fachowcy. Przecież zależy nam na tym, by koła zostały dobrze zamontowane, a do tego również wyważone. Da nam to gwarancję bezpieczeństwa na drodze. To, gdzie wymienimy opony, zależy od nas. Do wyboru mamy wulkanizacje oraz warsztaty samochodowe.

Obie opcje mają swoje plusy i minusy. U mechanika, dla którego jesteśmy stałymi klientami, zawsze możemy liczyć na jakiś rabat. Dodatkowo taka osoba zna nasz samochód i wie jakie opony mamy, poza tym może zaproponować przechowanie letnich do kolejnego sezonu – jest to idealna opcja dla osób, które nie posiadają miejsca na ich przechowywanie. Minusem zapewne będzie to, że nie znajdziemy zbyt szybkiego terminu na wymianę, ponieważ to nie jest główne zajęcie naszego mechanika.

W drugiej opcji mamy fachowców, którzy zajmują się tylko i wyłącznie oponami. Wizyta u nich trwa zazwyczaj około pół godziny. Warto poszukać wulkanizację, która oprócz nowoczesnego sprzętu posiada także sprzęt, którym sprawdzi geometrię kół i zawieszenie. Nie zaleca się korzystania z punktów, które w sezonie wyrastają jak grzyby po deszczu pod galeriami handlowymi i zajmują się tylko wymianą opon. Co prawda cena takiej usługi będzie atrakcyjna, ale, nie oszukujmy się, istnieje ryzyko uszkodzenia opony lub złego montażu. Zazwyczaj to nie są dobrzy fachowcy.

Najczęstszym problemem, jaki nas spotyka to nagła zmiana pogody i tworzące się kolejki do wymiany opon. Dla osób, które korzystają z auta codziennie, a tych osób jest mnóstwo, jest to ogromne utrudnienie. Dlatego powstały również całodobowe punkty wymiany opon. Wiele wulkanizatorów i mechaników zajmujących się wymianą opon stosuje po prostu zapisy na telefon. Wystarczy wtedy zadzwonić i umówić się na konkretny termin, bez czekania w kolejce.

Popularne tagi: wymiana opon Rybnikopony Rybnikfelgi Katowiceopony Mikołówwymiana felg Gliwice

Zadzwoń:

Zobacz stronę:
https://www.facebook.com/serwisoponkret/
wymiana opon Rybnik

Dojazd: