Bez kategorii

Inteligentny uchwyt rowerowy kluczem do bezpiecznej jazdy

Sport to zdrowie, ale żeby rzeczywiście nim było, należy zadbać o bezpieczeństwo swojej jazdy. O tym, że warto nosić kask, wiemy wszyscy. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że są i inne narzędzia, które pozwolą usprawnić jazdę i zadbać o jej bezpieczeństwo. Przykładem jednego z nich jest uniwersalny uchwyt telefonu. Co takiego daje używanie go?

Uniwersalny uchwyt telefonu w ruchu drogowym

Nie raz kusi nas, by sięgnąć po telefon, by sprawdzić, kto do nas napisał, czy po prostu sprawdzić drogę. Odwracanie wzroku od kierunku jazdy i trzymanie telefonu, może spowodować wypadek. Brak skupienia na drodze niekiedy wiąże się z zajechaniem komuś drogi i tym samym np. wjechaniem pod koła samochodu.

Uniwersalny uchwyt telefonu a bezpieczeństwo innych uczestników ruchu

Odmienną sytuacją jest niezauważenie przechodniów i samemu spowodowanie wypadku. Używając inteligentnego uchwytu na telefon, mamy pełną kontrolę nad rowerem, bo opieramy obie ręce na kierownicy. Ponadto, nasza uwaga nie jest niepotrzebnie rozpraszana.

Dzięki uniwersalnemu uchwytowi na telefon widzisz, kto do ciebie dzwoni lub pisze. Możesz świadomie zdecydować, czy warto zatrzymać się i odebrać.

Inteligentny uchwyt telefonu przyda się także, gdy chcesz szybko i sprawnie poinformować odpowiednie jednostki o wypadku, którego jesteś świadkiem.

Uniwersalny uchwyt telefonu a inne otaczające niebezpieczeństwa

Podstawowym zastosowaniem inteligentnego uchwytu na telefon jest używanie go jako podpórki na GPS, którym może być nasz smartphone. Nie musisz już się martwić, czy nie wybierzesz błędnej drogi. Ponadto, używając aplikacji pogodowych, nie zaskoczy cię deszcz, czy burza.

Wejdź na maniolo.pl, by poznać więcej korzyści z posiadania inteligentnego uchwytu telefonu.